3 Temmuz 2020

Son Dakika

Haberin adresi

Altered Carbon

altered carbon

Bilincin disketlere yazıldığı, sayısallaştırıldığı, ölümün rafa kaldırdığı bir çağa hoş geldiniz. Altered Carbon sizlere. Dizi Netflix yapımı olmakla birlikte Siberpunk adını taşıyan kitaptan uyarlanmış. Ünlü yazar Richard K. Morgan hayal dünyası olmasa bu dizi de olmazdı ona teşekkürlerimizi borç bilip 300 yıl sonrasına gidebiliriz.

300 yıl sonra değişen toplum yapısıyla birlikte ölüm mazide kalmıştır. Takeshi Kovacs ise yeni dünya düzenine karşı elit bir savaşçıdır. Bu sayede hayatta kalan tek asker olmayı başarmıştır. Bilinci yüzyıllar boyunca bir buz kütlesinin içine hapsedilmesinin ardından Laurens Bancroft ona tekrar yaşama şansı sunar.

Kovacs hikayesi ise burada başlar. Onu öldüren kişilerin, kendi ölümünün ardında ki sır perdesini çözmektir görevi.

Altered Carbon Neden İzlenmeli?

Harika bir bilim kurgu sizi bekliyor. Günümüzden çok ilerisine bir göz atmak istemez misiniz. Geleceğin şekillendiği, yeni dünya düzenine, oranın atmosferine. Eminim cevabınız evettir. Bunun yanı sıra soluksuz bir maceraya adım atmak isteyenlerinde kesinlikle kaçırmak istemeyeceği bu dizinin baş rolleri ise Martha Higareda, Renee Elise, James Purefoy, Will Yun Lee ve Dichen Lachman başkası olamazdı. Her bir karakter rollerine öylesine oturmuş ki oyunculuklarının zirvesini yaşıyorlar diyebiliriz sizlere. Bize soracak olursanız Altered Carbon kesinlikle bir şans vermeniz yönünde olacaktır. Aşk, cinsellik, cinayet ve karmaşık kurgusuyla herkesi büyüledi bırakın sizi de büyülesin.