11 Temmuz 2020

Son Dakika

Haberin adresi

Bartın’da Halkevi ve Eğitim Sen büro liderleri Kaypakkaya paylaşımları nedeniyle tabir verdi

Sendika.Org'un haberine nazaran Bartın’da Halkevi Büro Yöneticisi Yonca Alemdar ile Eğitim Sen Büro Lideri Sedat Bora, İbrahim Kaypakkaya için ...

Sendika.Org’un haberine nazaran Bartın’da Halkevi Büro Yöneticisi Yonca Alemdar ile Eğitim Sen Büro Lideri Sedat Bora, İbrahim Kaypakkaya için yapılan çevre medya paylaşımları nedeniyle tabir verdi. Alemdar ve Bora, tabirlerinin alınmasının akabinde bağımsız bırakıldı.

Yonca Alemdar, devrimci başkan İbrahim Kaypakkaya’nın vefatının 46. yıldönümü olan 18 Mayıs’ta Bartın Halkevi’nin içtimaî medya hesaplarından yapılan paylaşım nedeniyle dün (21 Mayıs) tabir verdi.

Alemdar, Emniyet’te kendisine “Paylaşımları kimler yapıyor?”, “Bunlar size talimatla mı geliyor?” biçiminde soruların sorulduğunu belirterek, “Söz konusu paylaşımda cürüm oluşum eden bir söz olmadığını söyledim” dedi.

Son periyotta Bartın Halkevi’ne yönelik sistematik bir ağırlığın olduğunu vurgulayan Alemdar, Temmuz 2019’da “izinsiz eğitim-öğretim faaliyeti yürütme” gerekçesiyle büroya yönelik mühürleme teşebbüsü olduğunu, geçtiğimiz ay da pazarda fiyatsız maske dağıttığı için gözaltına alındığını hatırlattı.

BORA: “SUÇ İŞLEDİĞİME İNANMIYORUM”

Eğitim Sen Bartın Büro Lideri Sedat Bora ise zatî Facebook hesabından yaptığı İbrahim Kaypakkaya paylaşımı nedeniyle bugün (22 Mayıs) Bartın Emniyet Müdürlüğü’nde söz verdi.

Bora, İbrahim Kaypakkaya’yı her 18 Mayıs’ta andığını ve anmaya da devam edeceğini belirterek “Emniyetteki sözümde de paylaşımın bana ilişkin olduğunu ve bir muallim olarak azapta öldürülen herkese hassasiyetle yaklaştığımı söyledim. Kabahat işlediğime inanmıyorum” dedi.