3 Temmuz 2020

Son Dakika

Haberin adresi

Bayan deri ceket bakımı

deri ceket

Mont giyilemeyecek kadar sıcak olduğunda, kumaş ceketlerinde yetmediği kadar soğuk olan havalarda bizleri kurtaracak olan deri ceket modelleri devreye giriyor. Bu havalarda da deri ceketler kıyafet dolabınızın baş köşesinde yerini almaya başlıyor. Bayan deri ceket tercihlerinde hem spor kıyafetler ile hem de ciddi ve resmi etkinliklerde de tercih ettiğiniz deri ceketlerin ömrünü nasıl arttırabilirsiniz? Deri ceketlerin bakımı ve temizliğini yapmak gayet kolay.

sezonu bitiriyoruz kadın


Deri ceketlerinizi hava alan yerlerde bekletin

Bayan deri ceket bakımında ise ilk dikkat etmeniz gereken konulardan birisi ise, ceketinizi kullanım sonrası nerede muhafaza ettiğinizdir. Deri ceketler genel olarak organik bir yapıya sahip olduğu için, bekletildiği yerler dolap içerisi değil hava alan bölümler olmalıdır. Bulunduğu yerin çok sıcak olmaması da dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Bayan deri ceket ürünlerinizi valiz içerisinde değil, gardıropta bekletmeniz ürününüzün ömrünü fazlasıyla uzatacaktır.
Deri ceketlerin deforme olmaması için ilk kural ise kesinlikle yıkanmaması gerektiğidir. Sizlerin de almış olduğu ürünün üstünde bulunan yıkama talimatlarında da yıkanmaz ibaresi mutlaka yer almaktadır. Kirlendiğini hissettiğiniz deri ceketleri en yakın kuru temizlemeciye götürüp, gönül rahatlığı ile temizlenmesini sağlayabilirsiniz. 
Küçük lekelerde ceketinize çay,kahve gibi içecekler damlamış ise kuru bir bez ile silebilirsiniz. Ağır lekelerde ise mutlaka bir kuru temizlemeciye götürmeli ve sırtınıza yaslanıp temizlenmesini bekleyebilirsiniz. Ceketinizin iç kısmını temizlemek için ise beyaz bir sabun mantıklı bir sebep olacaktır.