14 Temmuz 2020

Son Dakika

Haberin adresi

Matematik Özel Ders

Çocuğunuza matematik özel ders gibi çeşitli derslerde eğitim aldırmak istiyorsanız, öğretmeni seçmeden önce dikkat etmeniz gereken bir çok nokta bulunmaktadır. Öğretmeni seçtikten sonra ilk görüşme için dikkat etmeniz gereken şeylerden bir tanesi ise ilk görüşmeye zamanında gelip gelmediği konusu çok fazla önemlidir. Eğer ki görüşmenize geç geldiyse, sizlerle yapacağı çalışma saatlerine de riayet etmeyeceğini de gösterebilmektedir. Bu öğretmen çocuğunuza gerekli verimi de veremeyeceği gibi, paranızın da boşuna gitmesine sebep olabilmektedir. Bu tarz bir durumla karşılaştığınız taktide başka bir öğretmen arayışına geçmeniz sizler için çok doğru bir tercih olacaktır.

Diyelim ki görüşeceğiniz öğretmen görüşmeye zamanında geldi. Diğer bir dikkat etmeniz gereken konu ise öğretmenin kıyafet düzeni. Öğretmenlerin giydiği kıyafetler, bu işe verdiği önemi fazlasıyla belli etmektedir. Sizlere yakın civarlarda oturması ve ulaşım bakımından da problem yaşamaması sizler için olumlu bir durum olacaktır. Öğretmenin hangi üniversiteden mezun olduğundan çok matematik özel ders verebilmek için kendini ne kadar geliştirdiği konusu da fazlasıyla önem arz etmektedir. Yol konusuna gelirsek, çok uzakta oturan bir öğretmen yol yorgunluğu ile ne kadar ders anlatabilir?
Bu sebepten dolayı motive olmasını da beklemeniz gerekebilmektedir. Her özel ders veren bir öğretmen de çocuğunuz için çok faydalı olmayabilmektedir. Ders vereceği alanda tecrübe sahibi olan öğretmenlerle çalışmanız hem size hem de çocuğunuza katkı sağlayacaktır.