9 Temmuz 2020

Son Dakika

Haberin adresi

Özgür Özel’den ‘kiralık vekil’ tepkisi

Özel, "AKP içinde bulunduğu durumun, Sarayın içinde olduğu paniği olduğu gibi deşifre eden bir açıklama. Önce Habertürk'te Muharrem Sarıkaya'nın ...

Özel, “AKP içinde bulunduğu durumun, Sarayın içinde olduğu paniği olduğu gibi deşifre eden bir açıklama. Önce Habertürk’te Muharrem Sarıkaya’nın köşesinde Bülent Turan’ın açıklamaları var. Partilerinin böyle bir hazırlıkta bulunmadıklarını, siyasi etiğin kanunla olmayacağını çok net şekilde söylüyor. Bu açıklamadan saatler sonra AKP Grup Başkanı Naci Bostancı çıkıyor ve MHP ile birlikte böyle bir çalışmayı yürüttüğünü söylüyor. Durum partideki savrulmayı göstermekten öte, Türkiye’de siyasetin başka odaklarda planlandığını tescil etmiştir” ifadesini kullandı. 

Bostancı’nın “milletvekillerinin pazara çıkarılması” ifadelerini eleştiren Özel, “Bu ifadeleri kınıyorum. Bu sözler Bostancı’nın ağzına yakışmıyor ve Meclis’ten milletvekillerinden ve o milletvekillerini buraya yollayan milleten derhal özür dilemeli” diye konuştu. 

Özel, daha önce İYİ Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal ve İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuğba Vural’ın AKP’ye geçtiğini hatırlatarak, “CHP’ye böyle gelen bir milletvekili yok. İyi Parti’ye de gitmedi. Cumhur İttifakı kendisine itiraz eden seçmenin oyuyla gelmiş pek de tartışmalı söylemlerle transfer etmiş durumdalar” dedi. 

Özel şöyle konuştu: