9 Temmuz 2020

Son Dakika

Haberin adresi

Ünlü anketçi Adil Gür’den canlı yayında Rus kadınlarıyla ilgili tepki çeken sözler!

A&G araştırma şirketinin sahibi Adil Gür, Habertürk’te konuk olduğu bir programda Türkiye-Rusya ilişkilerinden bahsederken tepki çeken ifadeler kullandı. “Bütün kadınlardan özür dileyerek, Rus’tan dost başka türlü bir dost olur sadece” diyen Adil Gür’ün sözleri kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

A&G araştırma şirketinin sahibi Adil Gür, Türkiye ile Rusya arasında gerilen ilişkilerden bahsederken tepki çeken ifadeler kullandı. Gür, “Ayıdan post Rus’tan dost olmaz. Hem stüdyodaki hem ekran başındaki bütün kadınlardan özür dileyerek, Rus’tan dost başka türlü bir dost olur sadece” dedi. Habertürk’te katıldığı programda kullandığı Gür’ün bu ifadesi, çok sayıda sosyal medya kullanıcısının tepkisini çekti.

A&G Araştırma Şirketi’nin Genel Müdürü gür, Habertürk TV’de katıldığı canlı yayınında, halkın İdlib saldırısına bakışı tartışılırken, yaptığı bir anketin sonuçlarını paylaştı.

Vatandaşların “Kendi göbeğimizi kendimiz keselim” mesajını verdiğini söyleyen Gür, “Bizi önce Amerika aldattı, şimdi Rusya aldatıyor” dedi.

“TÜM KADINLARDAN ÖZÜR DİLEYEREK SÖYLÜYORUM”

Gür sözlerine şöyle devam etti:

“Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Türk’ün dostu Kürt, Kürt’ün dostu Türk’tür. İkisi de ayağını denk alsın. Ayıdan post Rus’tan dost olmaz. Stüdyodaki ve ekran başındaki tüm kadınlardan özür dileyerek söylüyorum, Ruslardan başka türlü dost olur sadece. Yoksa siyasi anlamda dost olmalarını görmek mümkün değil. O yüzden Türkiye kendi göbeğini kendi kesmeli” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Gür’ün sözleri sosyal medyada kısa süre içinde en çok konuşulan konular arasına girerken, birçok kullanıcı tepki gösterdi.